prcc

دوشنبه 29 شهریور 1400
.

جدیدترین مقالات

NEKTON-TONIC-I

NEKTON-TONIC-I

1394/02/29

مکمل غذایی NEKTON-TONIC-I

ادامه مطلب
خواص میوه ها و سبزیجات و تغذیه قناری

خواص میوه ها و سبزیجات و تغذیه قناری

1394/02/29

خواص میوه ها و سبزیجات و تغذیه قناری

ادامه مطلب
تغذیه

تغذیه

1394/01/07

ضرورت استفاده از مولتي ويتامين ها

ادامه مطلب

تغذیه

1394/01/07
تعداد بازدید : 2639

ضرورت استفاده از مولتي ويتامين ها

 

بدن تمام موجودات زنده براي انجام اعمال حياتي نيازمند پروتيين ،كربوهيدرات ، چربي ها ، موادمعدني و ويتامين ها ميباشد و اين نيازها با مصرف مواد غذايي مختلف و متنوع تامين ميگردد . ويتامين ها دسته اي از مواد مغذي هستند كه داراي معدودي از خصوصيات شيميايي ميباشند . اين مواد تركيبات آلي ميباشند كه بوسيله نسوج بدن سنتز نمي شوند و بمقدار خيلي كم وجود آنها در جيره هاي  غذايي لازم ميباشند . تركيبات مذكور اجزا ساختماني بزرگي از بدن را تشكيل نمي دهند و بيشتر بعنوان تنظيم كننده متابوليسم عمل مي نمايند . ويتامين ها بصورت محلول در چربي و آب وجود دارند . با توجه به مراتب فوق و از آنجا كه قناري ها در طبيعت نيازهاي خود را بامصرف دانه هاي كال و رسيده ، علوفه سبز و حشرات و بسياري مواد غذايي ديگر تامين ميكنند به نظر ميرسد استفاده از ويتامين ها براي آنها زمان زندگي در اسارت ضرورت دارد و ضمنا ارزش غذايي دانه ها بمرور زمان و بر اثر ماندن و انبار شدن كاهش مي يابد و باعث كاهش ويتامين هاي اين مواد ميگردد لذا استفاده از مولتي ويتامين ها مي تواند اين كاهش را جبران نمايد . بهترين زمان براي پيشگيري و رفع كمبود ويتامين ها دوران تولكي قناري ميباشد با توجه به اينكه دوران پرريزي مشكل ترين و حساسترين زمان نگهداري از قناري است در اين دوران تقريبا زمانيكه قناري كمتر از يك سوم پرهاي خود را تعويض نموده لازم است مولتي ويتامين هاي مختلف در برنامه غذايي قناري وارد شود.

1-محصولات تابرنیل: مولتی ویتامین توتال که بهمراه کولین عرضه میگرددمولتي ويتامين توتال در بسته هاي ۲۰و ۱۰۰ميلي ليتر عرضه ميشود و نحوه مصرف آن بدين ترتيب است كه ۸قطره از آن در ۴۰ميلي ليتر آب مخلوط شده و براي مدت  ۵روز مصرف ميشود

  :  Supradyn  bayer

 از انواع مولتی ویتامین است كه حاوي اسيد آمينه ميباشد و بصورت قرص جوشان بصورتاست كه حاوي اسيد آمينه ميباشد و بصورت قرص جوشان قرص جوشان در بسته هاي ده و پانزده عددي عرضه ميشود و يك عدد قرص آنرا در ۲ليتر آب مخلوط نموده و براي مدت ۵روز مصرف مي نمايند.

:  Nekton S

از انواع ديگر مولتي ويتامين                                                                                                                     

است كه حاوي اسيد آمينه بهمراه سلنيوم است و در بسته هاي ۳۵و ۷۰و ۱۵۰گرمي عرضه ميشود كه ميباِيد يك گرم از آنرا در ۲۵۰سي سي آب مخلوط نموده و براي قناري مصرف شود از آنجا كه ميزان مصرف مولتي ويتامين داراي اهميت ميباشد لذا خواهشمند است در هنگام مصرف به بروشور تهيه شده توسط توليد كننده توجه و نحوه مصرف را برآن اساس رعايت فرماييد..

از محصولات شرکت ورسله لاگا میباشد  که علاوه بر مولتی ویتامیت حاوی آمینو اسیدهای ضروری نیز میباشد بعلاو: Omini vit

کولین ...در طول سال اگر هفته ای دو بار استفاده شود  تمام نیازهای ضروری قناری را بر طرف مینماید..

 :یک مولتی ویتامین با طعم پرتقال و سر شار از ویتامین ث هست.که تاثیر مثبت و با نشاطی بر روی پرنده دارد و  Combax v

از محصولات شرکن کویی کو میباشد..از جمله  شرکتهایی که محصولات بسیار خوب و موثری دارد شرکت لاتک اسپانیا  و شرکت پادووان ایتالیا هستند